Blog

Kabelové žlaby pro laiky

Víte, co jsou kabelové žlaby, k čemu se používají a které jsou nejlepší? V následujícím článku vám na tyto otázky odpovíme a uvedeme i základní typy kabelových žlabů, ze kterých si můžete vybírat.

Kabely se ve stavebních konstrukcích ukládají různými způsoby, nejčastěji na povrch stěn , pod stropy nebo do zdi. Uložení na povrchu a pod stropy se využívá tam, kde viditelnost kabelových nosných konstrukcí, nebo i kabelů samotných, nenarušuje estetiku interiéru. Jednou z možností, jak kabely v tomto případě uchytit, je pomocí kabelových žlabů.

Nosné kabelové systémy – kabelové žlaby jsou závěsné konstrukce pro uchycení kabelů. Využíváme je zejména v případech, kde je potřeba vést kabelů více nebo s různými průřezy.

Vybrat si můžete ze žlabů drátěných nebo plechových.

Drátěné žlaby umožňují díky vzdušné konstrukci lepší chlazení kabelů. Ohyby lze snadno tvarovat, takže usnadňují odbočování při montáži. Jednodušší je i vizuální kontrola uložených kabelů. Jejich nevýhodou však je zanášení kabelů nečistotami či prachem z provozu v prostorách ve kterých jsou použity. Také neumožňují elektromagnetické stínění datových a sdělovacích kabelů v případě, že je provedena instalace více tras blízko u sebe.

Plechové žlaby naopak poskytují kvalitní stínění a díky uzavřené konstrukci chrání kabely před nečistotou. V případě odbočování je však potřeba počítat s nákupem tvarových dílů jako jsou kolena, či t-kusy.

Široký výběr nabízených kabelových žlabů rozšiřují také možnosti použití různých materiálů a povrchových úprav, je tedy velmi snadné zvolit to nejlepší ŘEŠENÍ, KTERÉ VÁS PODRŽÍ…

Nevíte, jaké žlaby vybrat? Rádi vám pomůžeme!

 

Kontaktujte nás

 

 

Share box