Blog

Rozhovor s obchodním ředitelem firmy TOP servis: Zázraky se u nás dějí na počkání

 

Firma TOP servis je předním tuzemským výrobcem kabelových žlabů. A ač si běžný smrtelník jejich práce nevšímá, je všude kolem nás – v obchodních centrech, školách, či dopravních tunelech. V otevřeném rozhovoru o tom promluvil obchodní ředitel TOP servisu Radim Kološ.

Uplynulo již téměř čtvrt století Vaší působnosti na českém i zahraničním trhu, jak svou práci hodnotíte?

V mnoha rozhovorech se novináři ptají na to, jak se liší rok od roku výroba, či produkce určité firmy. U nás věci děláme nestandardním způsobem, jsme neuvěřitelně flexibilní. Dalo by se říct, že mi neděláme „krůčky“, ale doslova skoky do dálky, tak, abychom co nejvíce vyhověli potřebám našich zákazníků. V tomto se nelišíme rok, co rok, ale jsme pořád stejní.

Mohl byste uvést na konkrétních příkladech, jak vycházíte zákazníkům vstříc?

Standardní žlaby vyráběné v TOP servisu mají ve své konstrukci dvě díry, setkali jsme se například s tím, že zákazník je tam chtěl hned čtyři. Specifické jsou také požadavky ohledně barvy kabelových žlabů, například v Dukovanech, chtěli „ať vše ladí“, na modré kabely jsme vyráběli modré žlaby, na žluté kabely, žluté. Nestandardním požadavkem byla také zakázka, kdy zákazník požadoval, ať kabelový žlab po čase zrezaví, chtěl jej totiž jako originální doplněk interiéru. Mnohé firmy těmto požadavkům nejsou schopni vyjít vstříc, my ano. Zázraky se tak u nás dějí doslova na počkání.

Dalo by se tedy říci, že nad konkurencí vynikáte především v přístupu k jednotlivým zákazníkům…

Ano, ale není to naše jediná přednost. Obecně by se dalo říci, že naši konkurenci dělíme na tu českou a zahraniční. V zahraničí se nejvíce prosazuje Polsko, které dodává na první pohled pěkné žlaby, na první dotek je však jasné, že jde o nekvalitní kusy. Za naši nespornou výhodu tak považuji investice do kvalitních materiálů, které vydrží.

Kolika klientům jste měli možnost dodat kvalitní žlaby, a byli s nimi spokojeni?

Za své letité působení, jsme se podíleli na stovkách menších projektů, jakými jsou například hotel Morava v Luhačovicích, Albert v Příbrami, či elektroinstalace v základních školách v Ostravě. Za sebou máme však i obrovské projekty jakým byla například dodávka elektroinstalace pro AZ tower (největší budovu v ČR), nebo dodávka elektroinstalace na nádraží v Olomouci. Všechny své projekty monitorujeme a víme, že vše funguje, tak jak má. Elektroinstalace však nejsou jako boty, u kterých můžete po půl roce říct „nerozpadly se, tak jsou asi kvalitní“.  Pomyslným zadostiučiněním je však pro nás fakt, že klienti se za námi vracejí a mají přetrvávající zájem o naše kabelové žlaby a konstrukce.

Share box