Blog

TOP servis při rekonstrukci nádraží v Olomouci použil unikátní žárové zinkování

Na rekonstrukci nádraží se firma TOP servis podílí především obnovou elektroinstalace, kde používá nestandardní povrchové úpravy. „Rozhodli jsme se pro unikátní žárové zinkování, při kterém vrstva zinku dosahuje 40 – 60 mikrometrů, což je až šestinásobně více oproti standardnímu galvanickému zinkování“, popisuje inovativní postup obchodní ředitel firmy TOP servis Radim Kološ. Dodává, že největším přínosem této techniky je především to, že odolnost takto pozinkovaných výrobků je mnohem vyšší. Konkrétně se jedná o úbytek jednoho mikrometru za deset let.

Rekonstrukce důležitého železničního uzlu se pro firmu Top servis stala výzvou, nejen díky unikátní povrchové úpravě ale také proto, že se jednalo o státní zakázku. „Státní zakázky jsou v mnohém specifické. Za úspěch považuji především fakt, že se tuto akci podařilo získat pro naši společnost“, uvádí Kološ.

Modernizace olomouckého nádraží, na kterém se velkou měrou podílí přední výrobce kabelových žlabů TOP servis, započala v září loňského roku a skončit by měla v listopadu 2015.

Top Servis nádraží Olomouc

Share box