Reference

AZ Tower
Kabelové stavby pro nejvyšší stavbu v České republice

AZ Tower je se svou výškou 111 metrů nejvyšší stavbou v České republice. Mrakodrapy kladou velmi vysoké nároky na použité materiály a zejména bezpečnost provozu. Jako dodavatel nosných kabelových systémů pro tuto moderní budovu byla stavitelem vybrána po pečlivém srovnání možností firma TOP servis.

Pro stavbu mrakodrapu jsme dodali zejména plechové a drátěné žlaby v kombinaci se systémy s funkčností při požáru. Celková délka kabelové trasy vytvořené z našich žlabů a prvků přesahuje 1,5 kilometru.

Azot Grodno (Bělorusko)
rekonstrukce petrochemického komplexu

Nosné kabelové systémy TOP servis jsou výborně uplatnitelné také v průmyslových stavbách. Jednou z největších zakázek v této oblasti byla dodávka pro petrochemický komplex AZOT Grodno v Bělorusku. Dodávka zahrnovala především plechové žlaby v provedení s povrchovou úpravou žárovým zinkováním, které zaručuje odolnost proti agresivnímu chemickému prostředí. Celková délka tras přesáhla 2 kilometry. Dodáno prostřednictvím velkoobchodu Elkov elektro a.s. ( http://en.azot.by/ )

Dobrovského (Královopolské) tunely
komplexní řešení pro největší dopravní stavbu v Brně

V roce 2010 TOP servis dodal nosné kabelové systémy pro největší dopravní stavbu v Brně - Dobrovského (Královopolské) tunely. Díky těmto tunelům se řidičům výrazně zkvalitnila a zkrátila cesta ve směru od Olomouce na Svitavy.

Dodávka zahrnovala celkové množství žlabů a příslušenství v délce zhruba 3 kilometry. Zakázce předcházela aktivní účast na změně projektu (původně byl navržen jiný dodavatel). Na samotné řešení pro uložení kabelů byly kladeny velmi vysoké nároky jak po stránce kvality materiálu, tak z hlediska odolnosti při požáru.

Nosný kabelový systém je tedy, dle požadavku projektanta, vyroben z nerezového plechu jakosti AISI 316L, který zaručuje odolnost vůči agresivnímu prostředí. Zároveň jsme provedli zkoušku funkčnosti při požáru v akreditované zkušebně. TOP servis pro tuto stavbu dodal materiál prostřednictvím velkoobchodního partnera - společnost Janča V.M.

NORTH REFINERIES Co., Baiji, Irák
Nosný systém pro rafinerii v Iráku

Nosné kabelové systémy TOP servis slouží také ve vzdáleném Iráku. Žlaby, žebříky, příchytky SONAP a další prvky se uplatnili při výstavbě rafinérie NORTH REFINERIES Co., u města Baiji. Kromě nosného kabelového systému jsme zajišťovali také dodávku hutního materiálu (profily, trubky) v povrchové úpravě žárovým zinkováním ponorem. ( http://www.nrc.oil.gov.iq/ )