Povrchové úpravy a ochrana před korozí
Standardní provedení plechových žlabů je z pozinkovaného plechu tzv. Sendzimiru. Na vyžádání dodáváme i v jiných provedeních a materiálech. Neváhejte se obrátit na naše obchodní oddělení, které Vám doporučí vhodný výběr.
ZINKOVÁNÍ – SENDZIMIR – S – ocelový pozinkovaný plech jakosti DX51D, Zn vrstva 275 g/m2. Materiál je opatřen povrchovou úpravou zinkováním tzv. Sendzimirovou metodou (ČSN EN 10 346) již při výrobě plechu. Vrstva 275 g/m2 odpovídá tloušťce zinkové vrstvy 19-20 µm.
ZINKOVÁNÍ – MAGNELIS® – MA – ocelový plech jakosti DX51D+ZM310, ochranná zinková vrstva s příměsí hliníku a hořčíku o hmotnosti 310 g/m2. Povlak je nanesen kontinuálně ponorem dle ČSN EN 10 346 již při výrobě plechu. Vrstva 310 g/m2 odpovídá tloušťce zinkové vrstvy 25 µm na stranu.
ZINKOVÁNÍ – ŽÁROVÉ ZINKOVÁNÍ PONOREM – ZZ – výroba na zakázku – úprava ponořením do zinkové lázně (ČSN EN ISO 1461). Výrobek je zhotoven z ocelového plechu bez povrchové úpravy a následně je ponorem do zinkové lázně opatřen ochrannou vrstvou zinku. Tloušťka vrstvy naneseného zinku je 40–80 µm. Vrstva zinku je závislá na chemickém složení materiálu a jeho tloušťce.
NEREZ – IN – výroba na zakázku – ocel nejčastěji v jakosti AISI 304 s povrchem matným (potravinářská nerez), ale v případě požadavku je možné dodat i jakost jinou (AISI 304L, 321, 316, 316L, 316Ti…). Jakost materiálu odpovídající požadavkům odolnosti v daném prostředí si určuje zákazník, ale s vhodným výběrem rádi poradíme.
LAKOVÁNÍ – POLYESTER – Z VNĚJŠÍ STRANY – G – výroba na zakázku – práškové lakování. Nástřik zvyšuje odolnost vůči prostředí – zvýší se životnost NKS, ale provádí se zejména z estetických důvodů. Tloušťka vrstvy laku 70-120 µm. Barevná paleta dle vzorníku RAL.
LAKOVÁNÍ – POLYESTER – Z OBOU STRAN – GC – výroba na zakázku
korozní agresivita prostředí
V současné době jsou roční korozní úbytky zinku v ČR maximálně 1,2 µm a korozní agresivita je na stupni C2 pro venkovská a městská prostředí a na stupni C3 pro průmyslová prostředí.
Nově zavedená kategorie CX (od roku 2010) je definována jako:
prostředí s téměř trvalou kondenzací nebo dlouhodobým působením vysoké vlhkosti a/nebo s vysokou úrovní znečištění z výrobního procesu, např. neprovětrávané přístřešky ve vlhkých tropických oblastech s průnikem vnějšího znečištění včetně aerosolu chloridů a korozně stimulujících látek, subtropické nebo tropické oblasti (velmi vysoká doba ovlhčení), atmosférické prostředí s velmi vysokým znečištěním SO2 (nad 250 µg/m–3) a/nebo zahrnujícím i intenzivní vliv chloridů, např. velmi průmyslové oblasti, pobřežní a přímořské oblasti, s občasným postřikem solnou mlhou, kategorie CX se nevztahuje na podmínky průmyslových specificky znečištěných prostředí.